Косметологічне обладнання

З чого складається перукарське крісло?

У будь-якому перукарському кріслі є набір елементів, які власне і перетворюють його зі звичайного на перукарню.

Розглянемо їх по порядку:

Перукарське крісло (м’який елемент) – одна з основних деталей, в ньому, власне, і належить розміститися клієнту під час відвідування салону. Тут багато уваги приділяється дизайну, зручності посадки, висоті та гнучкості спинки, комфорту підлокітників. Оббивка повинна добре переносити вологе очищення та дезінфекцію, бути стійкою до протирання.

Піастра або майданчик – це деталь, яка забезпечує кріплення крісла до механізму регулювання за висотою. Зазвичай під час виробництва цієї деталі використовується спеціалізована сталь.

Механізм підйому/опускання буває двох типів – пневматичний та гідравлічний.

  • Пневматика: для регулювання по висоті використовується промислова газова пружина. До переваг можна віднести стабільність коефіцієнта жорсткості, який не змінюється з часом. Однак є й недоліки – газова пружина працює лише на стиск та має малий запас ходу.
  • Гідравліка: використовується гідравлічний домкрат, який піднімає або опускає вантаж на потрібну висоту, в даному випадку клієнта салону. Такий механізм регулювання висоти найбільш популярний – він відносно дешевий і компактний, має хорошу стійкість, плавність ходу і велику вантажопідйомність.

Підстава – динамічна на коліщатках у вигляді п’ятипроменя або статична у вигляді кола або квадрата. Як правило, підстави хромовані, тому догляду за ними пред’являються певні вимоги. Наприклад, не можна використовувати жорсткі тканини, які можуть залишити подряпини. Для очищення варто застосовувати м’які види тканин і спиртовмісний спрей.

Опори – це елементи, якими перукарське крісло стикається з поверхнею підлоги. Опори бувають двох видів:

Підп’ятники – це болти з пластиковими наконечниками, які кріпляться до основи. Завдяки можливості регулювання крісло з такими опорами можна надійно встановити на підлогу з невеликими нерівностями.

Колеса – дозволяють досить легко переміщати крісло по рівній поверхні, проте моделі з колесами застосовуються все рідше, тому що програють підп’ятникам по ряду параметрів.