Косметологічне обладнання

Як вибрати складний масажний стіл?

Якісний масажний стіл – гарантія ефективного масажу, комфортної роботи масажиста та розслаблення клієнта. Окрім умілих рук, в арсеналі гарного масажиста має бути надійне робоче місце. Від якості масажної кушетки залежить не лише зручність самого майстра, а й комфорт клієнта. Сучасні моделі у продажу – це просунуті конструкції, які легко змінюють висоту, положення секцій, підлаштовуючись під особливості пацієнта. Крім стаціонарних кушеток, масажистам доступні складні варіації. За функціоналом та комфортом вони не поступаються масивним конструкціям, при цьому дозволяють масажисту надавати виїзні послуги.

Специфіка складних моделей

Переносні масажні столи – незамінні помічники для фахівців, які виїжджають до пацієнтів додому. З ними масажист не прив’язаний до робочого кабінету, економить на оренді приміщення та може обслуговувати «лежачих» клієнтів.

За надійністю та функціональністю мобільні моделі мало чим відрізняються від стаціонарних: витримують навантаження до 250 кг, оснащені стійкими металевими опорами. При цьому у складеному вигляді конструкція більше схожа на валізу, а вага її становить близько 15 кг.

Основні елементи складаної кушетки:

  • опора (у вигляді ніжок);
  • рама (виготовляється зі сплавів металів або деревини);
  • стільниця (як правило, виготовляється з фанери, заповнюється пружним пінополіуретаном і обшивається шкірою/шкірозамінником).

На що звернути увагу під час вибору переносних столів?

Перелічені фактори залежать від характеристик обраної моделі:

  • стійкість;
  • можливість регулювання висоти;
  • матеріал оббивки та наповнювача;
  • наявність додаткових аксесуарів.

Стійкість та вантажопідйомність

Вантажопідйомність кожної конструкції обмежена виробником. Як правило, максимальне навантаження не перевищує 250-270 кг. Однак окремі моделі дозволяють працювати з людьми екстремальної ваги. Бренди Anatomico та Yamaguchi пропонують столи, які витримають вагу понад 300 кг.

Наскільки стійкою буде конструкція, залежить від опори. Вона буває двох видів:

  • на додаткових ніжках;
  • на чотирьох основних ніжках, доповнених системою тросиків-розтяжок.

Система тросиків гарантує більшу стійкість, компактна та легка, проте при складанні столу є ризик пошкодити троси. Тому складати конструкцію потрібно дуже обережно. Стіл без тросиків трансформується простіше та швидше, проте важить така модель набагато більше.

Регулювання висоти

Функція регулювання висоти – додаткова зручність для масажиста та комфорт для пацієнта. Правильно підібране становище клієнта попереджає
зайва перенапруга у суглобах спеціаліста. Мінімально рекомендований діапазон регулювання висоти від 65 до 90 см.

Для зміни положення секцій використовують 2 способи: телескопічний або механічний.

Телескопічний спосіб зручніший: внутрішня частина ніжки висувається і кріпиться на потрібному рівні за допомогою кнопки. Механічний метод має на увазі
скручування між собою складових частин ніжки та фіксацію за допомогою гвинтів. Другий спосіб надійніший: конструкція виходить стійкою.

Матеріали масажного столу

Каркас столу виконують із дерева або алюмінію. Дерев’яні конструкції важчі і використовуються у складних моделях рідше. Основні вимоги до
оббивці – зносостійкість, практичність. Відмінно відповідають даним параметрам шкірозамінники високої якості. Вони легко миються, стійкі до
інтенсивним навантаженням. Як наповнювач застосовують синтетичні матеріали. Відмінно підходить для масажного столу пружний пінополіуретан.
В міру жорсткий, він забезпечує оптимальну підтримку хребта, не минає і не викликає дискомфорту. Бажано, щоб висота наповнювача
була щонайменше 4 див.