Базове обладнання та меблі
Сюди можна віднести необхідний мінімум, який має бути присутнім у будь-якому косметологічному кабінеті, незалежно від виду послуг. До нього відносяться:
- Функціональні косметологічні кушетки або крісла, в яких регулюються підголівники та ножна частина.
- Стілець з регулюванням висоти для фахівця.
- Лампа-лупа для підсвічування зони дій косметолога.
- Столи та тумби для зберігання необхідних інструментів та косметичних засобів. Для зручності можна використовувати конструкції на колесах, які легко переміщатиметься.
- Закриті шафи для зберігання чистої білизни. На відкритих стелажах допускається зберігання білизни лише в упаковці.
- Баки із щільними кришками для брудної використаної білизни.
- Стерилізатори та збірки для відпрацьованих інструментів та матеріалів.
- Умивальна раковина, не менше 1 штуки на 3 робочі місця.
- Ширми для ізолювання та перевдягання, якщо в залі кілька робочих місць.
Всі меблі повинні бути виконані з гладких матеріалів, які легко піддаються очищенню та дезінфекції.
Спеціалізоване обладнання
Це спеціальні апарати та інструменти для проведення різноманітних косметологічних маніпуляцій. При їх виборі необхідно враховувати перелік послуг, що надаються, та наявність усіх дозвільних документів.
Якщо ви збираєтеся виконувати найпростіші маніпуляції, близькі до фізіотерапевтичних, вам підійде апаратура класу wellness. Це прилади для всіх видів масажу, корекції фігури, ультразвукового чищення обличчя, електроепіляції, дарсонвалізації, SPA-послуг тощо.
Для більш серйозних процедур та глибокого впливу на шкіру чи фігуру знадобиться дороге професійне обладнання. Це лазери, апарати для радіочастотного ліфтингу, апарати для фракційного фототермолізу або кріоліполізу та інших складних маніпуляцій.
При виборі косметологічного обладнання звертайтеся до перевірених постачальників та відомих на ринку брендів, які зареєстровані в реєстрі Росздравнагляду.
Також, залежно від переліку послуг, вам можуть знадобитися різні інструменти: шпателі, пінцети, бікси, ложки Унна, голки та шприци, корнцанги і т.д.
Додаткові предмети та витратні матеріали
До витратних матеріалів можна віднести простирадла, серветки, пеньюари, косметичні та миючі засоби, одноразові інструменти, гігієнічні засоби. Їх має бути багато і доведеться періодично докуповувати.
Для створення гармонійної та затишної обстановки в кабінеті використовуйте картини, постери, аромалампи, аудіозаписи з релаксуючою музикою, дзеркала з підсвічуванням, лампи з приглушеним світлом та інші декоративні елементи.