Важко вибрати обладнання перед відкриттям першого салону. Варіантів – десятки. Що потрібно насамперед, теж до кінця незрозуміло. Для салону знадобляться десятки одиниць меблів, техніки, пристроїв, допоміжних матеріалів. Тільки для перукарні їх потрібно 3 десятки, від крісла та мийки до швабри. Це не враховуючи рушників із пеньюарами.
Для косметичного кабінету вибрати оснащення ще складніше. Який з апаратів, комбайнів та інших приладів віддати перевагу? Тим не менш, усі ми вибираємо обладнання для відкриття салону краси. Хтось кращий, хтось – як виходить. Зазвичай немає проблем лише підбір меблів для залу, холу, стійки адміністратора. Хоча тут також є тонкощі.
Вибираємо обладнання для відкриття салону краси: з чого почати?
Перший етап – підготовчий. Досліджуємо ринок, проводимо інформаційну розвідку, визначаємося з кількома варіантами. Цей етап впливає на майбутню бізнес-модель закладу.
Потрібно визначитися, які послуги мають попит. Інформацію беремо із газет, форумів, від продавців салонного оснащення. Потрібно розуміти, що останні намагаються сформувати попит у покупців. І часто у них виходить.
Важливо ознайомитися з пропозиціями конкурентів:
- з того ж класу салонів – початкового, середнього або преміум;
- які знаходяться на сусідніх вулицях.
Візити до конкурентів допомагають зрозуміти, як можна запропонувати ті ж послуги, але в іншому форматі. Більш цікавому та затребуваному. «Шпигун» може подивитися на послугу одночасно очима клієнта та власника бізнесу.
Далі – вибираємо обладнання для відкриття салону краси на етапі пошуку варіантів. Після першої розвідки можна складати варіанти комплектації. Допоможе таке:
- Походи галузевими виставками. Там можна поспілкуватися із представниками виробників. Хороший результат знову дає шпигунство: стояти поруч і слухати, коли запитують інші відвідувачі. Записуйте в блокнотик, беріть прайси та буклети, ходіть на демонстрацію процедур.
- Наголошуйте на найважливішому, і згодом намітиться список покупок. Це можуть бути апарати RF, лазерні, для пресотерапії та інші.
- У процесі покупки не поспішайте, навіть якщо менеджери продавця поспішають.
Відповісти собі, як обладнання поєднуватиметься один з одним. Вводите пропозицію щодо корекції фігури? Апарату для міостимуляції мало, варто подумати про лімфодренаж. Не варто купувати апарати з технологіями, що суперечать.
Устаткування має бути ергономічним та зручним. Клієнта потрібно комфортно розмістити на кушетці. Намагайтеся, щоб вона була не надто маленькою. А у фахівця не має затікати спина під час роботи. Дізнайтесь, де поблизу є сервісні центри для ремонту.
Що знадобиться для бьюті-салону
Перелік покупок складаємо залежно від класу закладу. Початковий клас – звичайна перукарня. Щоб її обставити, приготуйте $7-14 тис.
- Крісло для клієнта, дзеркало з полицею, освітлювальні прилади (по одиниці на кожне робоче місце).
- Прилади для стерилізації та засоби для дезінфекції.
- Мийка для волосся, сушуар.
- Допоміжне обладнання (візки, кошики для білизни тощо).