Гінекологічне крісло невід’ємне обладнання однойменного кабінету. Виходячи з функцій, для яких крісло призначається, а це, перш за все, хірургічні операції, але також кваліфікований огляд пацієнтів, подібне обладнання має мати цілу низку професійних опцій. Слід зазначити, що застосовується воно також у проктології та урології, внаслідок чого його можна назвати універсальним у використанні.
Одна з основних вимог до гінекологічного крісла – комфорт як для пацієнта, так і для лікаря. Зрозуміло, не останню роль при цьому відіграють ергономічність та дизайн. Про компактність та мобільність варто задуматися, якщо йдеться про транспортування обладнання.
Крім того, гінекологічні оглядові крісла підбираються в залежності від кількості та якості додаткових опцій, які передбачають зміну конфігурації для потреб тієї чи іншої лікувальної установи.
Зважаючи на тривалі терміни служби крісла, варто звернути увагу і на такі параметри як безперебійність роботи та доступність сервісного обслуговування, в тому числі наявності запчастин.
Щоб вибрати гінекологічні крісла, треба мати уявлення про способи та види регулювання позиції пацієнта при огляді та різних маніпуляціях, у тому числі хірургічних операціях.
Види регулювання бувають такі.
За допомогою механізму ступичної зміни, як правило, тазового або спинного кута нахилу.
- плюси: висока ефективність;
- мінуси: неможливість регулювання під час перебування пацієнта у кріслі.
За допомогою газової пружини, пневматичного пристрою, де стиснене повітря створює зусилля на штоку.
- плюси: плавність зміни положення крісла;
- мінуси: під час встановлення патронів низької якості порушується герметичність і вони не тримають встановленого положення.
За допомогою електромеханічного приводу.
- плюси: надійність, довговічність.
- мінуси: найвища ціна.