Основний робочий інструмент будь-якого майстра масажу – комфортабельний та анатомічно коректний масажний стіл. Професійна модель забезпечує пацієнтам неймовірний комфорт у процесі лікування, а лікареві – зручність у момент проведення процедури. Масажні столи з електроприводом використовуються для проведення різних процедур:
- Косметичний масаж;
- Лікувальні та відновлювальні масажні процедури;
- Спортивні масажні сеанси;
- Нанесення масок та виконання ін’єкційних процедур для особи;
- Обгортання;
- Різні процедури СПА.
Як правильно використовувати масажні столи?
При проведенні масажних, косметологічних та лікувальних процедур із використанням робочого столу бажано підтримувати у приміщенні оптимальні умови. Нормальною буде температура повітря від 15 до 45 ° С при вологості повітря не вище 80%.
Перед застосуванням масажної кушетки необхідно відрегулювати ніжки таким чином, щоб робоча поверхня опинилась у горизонтальному положенні на правильній висоті. Залежно від типу процедури підголівник фіксується в анатомічно відповідному положенні.
Якщо в комплекті представлені підлокітники, їх регулювання здійснюється після розташування людини на кушетці. У процесі масажного сеансу для зручності спеціаліста та комфорту пацієнта лікар може змінювати положення рухливих механізмів.
Після завершення сеансу фахівець переводить у стандартне положення всі рухомі деталі стільниці, що дозволяє пацієнту вільно встати зі столу. Щоб зрозуміти доцільність застосування масажних столів, необхідно докладніше дізнатися про характеристики кожної моделі.
Стаціонарні масажні столи
Стаціонарні столи для масажних процедур мають значні габарити, істотну вагу, тому вони досить складно переміщаються в межах приміщення. Такими габаритами пояснюється використання таких моделей у профільних кабінетах, стаціонарах лікарень, масажних центрах та СПА салонах.
Стаціонарні кушетки для масажу оснащуються рухомим підголовником, який фіксує шийні м’язи та голову. Анатомічно правильна позиція верхньої частини тіла сприятливо впливає якість опрацювання конкретної ділянки тіла. Стаціонарні моделі виготовляються зі сталі та деревини, завдяки чому корпус максимально стійкий та міцний.
Складні масажні столи
Компактні моделі можуть застосовуватись при виконанні масажу будинку або виїздів на адресу пацієнта. Такі варіанти відрізняються обмеженими параметрами, неймовірною легкістю, можливістю швидко складати та просто зберігати.
У складеному стані стіл із вагою до 30 кг міститься в автомобільному багажнику. Ніжки досить легко регулюються. Такий функціонал дозволяє фіксувати пристрій будь-якої поверхні. Завдяки використанню легких матеріалів компактні столи користуються неймовірною популярністю.
Масажні кушетки
Спеціальна масажна кушетка – спрощена мобільна модель. Кушетки виробляються без додаткових елементів комфорту, рухомих та регулюючих механізмів. Існують моделі, які мають спеціальні отвори для особи та збираються навпіл.
Як правильно вибрати масажний стіл?
При пошуку кушетки вам необхідно звернути увагу на декілька характеристик – комфорт пацієнта та зручність фахівця. На ці показники впливають кілька параметрів: ширина, довжина та висота робочої поверхні, загальна форма кушетки, механізм регулювання, кількість секцій, вагові характеристики, можливості пересування та наявність додаткових аксесуарів.
Стандартні моделі пересувних та стаціонарних столів здатні витримати вагу до 200 кг, чого буде достатньо для середньостатистичного пацієнта. Поводитися з конструкцією необхідно максимально акуратно, так як необережне застрибування або занадто різкі рухи викличуть розхитування ніжок і вихід з ладу рухомих механізмів.
Правильна модель кушетки має регульований підголівник або отвір для розміщення обличчя. Лежіння з поверненою головою протягом тривалого часу приносить суттєвий дискомфорт і негативно впливає на ефект усієї маніпуляції. Підголовники зазвичай регулюються по куту нахилу, що дозволяє надійно зафіксувати положення голови.
Ніжки можуть змінювати висоту за допомогою різних механізмів: телескопічне керування, вкручування або гідравлічна система. Телескопічні підставки встановлюються на металевій рамі та контролюються натисканням клавіші. Гідравлічна система вбудовується у габаритні стаціонарні моделі.