Професіоналу доведеться продумати та скласти список витратних
матеріалів, дезінфікуючих засобів, купити необхідне обладнання для
манікюру та навіть придбати предмети декору.
Хорошому майстру манікюру властиві вміння медика та психолога, знання дизайнера та колориста. Знайти такого фахівця – це велика удача. А якщо самому стати професіоналом? Навчитися нового ремесла, відкрити особистий кабінет, отримати визнання та джерело доходу – грамотна ідея. Головне після навчання – підібрати обладнання для робочого місця. Професійно працювати можна лише зі спеціальним інструментом та у правильно обладнаному кабінеті.
Види манікюру
Упорядкувати нігті можна кількома способами. Деяким підійде обрізний манікюр, а для інших прийнятний тільки апарат. Підібрати вигляд манікюру допоможе професійний майстер. Він визначить властивості нігтя та стан кутикули клієнта, а потім порадить один із наступних видів:
- Обрізний манікюр. Класичний і минулого єдиний спосіб догляду за нігтьовими пластинами. Нігті обробляються за допомогою пилки, а кутикула видаляється ножицями або щипчиками після попереднього розпарювання шкіри. Такий метод травматичний, часто клієнту наносяться порізи, що спричиняють проникнення інфекцій. Але цей варіант, як і раніше, популярний. Підходить для тих, хто має грубу шкіру або запущений стан кутикули.
- Новий метод – апаратний манікюр. Обробка відбувається за допомогою спеціального апарату. Фрезою шліфуються бічні валики і забирається кутикула, а нігтям надається необхідна форма. Шкіра має бути сухою, а швидкість обертів та вибір типу насадки залежить від завдання. Апарат – це єдиний нетравматичний метод зняття гель-лаку.
Для клієнтів з тонкою нігтьовою пластиною підійдуть лише обробка спеціальним гелем та відсунення кутикули без видалення.
Апарати для манікюру
Процедура необрізного манікюру проводиться за допомогою спеціального апарату, що складається з блока живлення та ручки з фрезою. Насадки легко змінюються завдяки цанговому затиску. На передній панелі блоку під рукою у майстра розташований регулятор швидкості та напрямки обертання. Вбудована система охолодження не дозволить ручці нагріватись. Для включення або вимкнення апарата передбачено спеціальну педаль. Важлива легкість ручки, щоб до кінця робочого дня майстер не відчував утоми.
Робоче місце професіонала
Яке обладнання потрібно для облаштування кабінету? Насамперед потрібен манікюрний стіл. На поверхні столу відбуватиметься процедура, а порядок на ньому відобразить зібраність та професіоналізм майстра. Характеристики робочого столу:
- Стійкість та нерухомість. Початківець майстер віддасть перевагу пересувному столу на колесах, але це буде помилкою. Безпечним стане лише стаціонарне робоче місце.
- Виготовлення із якісних матеріалів. Стіл піддаватиметься обробці після кожного клієнта, тому дешеві поверхні швидко втратять естетичний вигляд.
- Зручність. За столом майстер сидітиме протягом робочого дня, і неправильно підібрана модель може навіть завдати шкоди здоров’ю, викликати біль у шиї чи суглобах. Та й створити комфорт клієнту не завадить, адже манікюр триває щонайменше годину.
- Додаткова комплектація. Це не звичайний стіл, а робоче місце, тому спеціальні тумби та ящики з УФ-блоком для підтримки стерильності інструментів, вбудована під стільницею витяжка потрібна в роботі.
Оформлення кабінету має значення у створенні репутації майстра нігтьового сервісу. Клієнт, який спостерігає чистоту, матеріали та обладнання для стерилізації інструментів, порядок на столі, перейметься довірою до фахівця. У поєднанні з професійним виконанням манікюру це підвищить авторитет майстра та забезпечить приплив клієнтів, що відповідно збільшить прибуток.