Косметологічне обладнання

Обладнання для діалізу – особливості та застосування

Устаткування для діалізу В організмі найважливішу функцію виконують нирки. Вони видаляють з крові продукти метаболізму та підтримують оптимальний електролітний та водний баланс в організмі. Якщо нирки функціонують нормально, вони також регулюють кальцієво-фосфорний обмін. Проте з різних причин орган може припинити нормально працювати. Це призводить до серйозних проблем. Внаслідок нефрологічних захворювань відбувається електролітне зрушення, розвивається водянка. Це загрожує не лише здоров’ю, а й життю людини.

Діаліз – вирішення проблеми

У другій половині XX століття було розроблено обладнання для діалізу, а згодом з’явилися спеціальні діалізні крісла. Апарати для діалізу використовуються до цього дня, вони імітують роботу нирок та забезпечують нормальний обмін речовин. Пацієнти з тяжкими ураженнями органу отримали можливість нормально жити. Однак їм регулярно потрібно проходити процедури. Існує два види діалізу:

  • гемодіаліз;
  • перитонеальний діаліз.

Це замісні процедури, які показані при гострій та хронічній нирковій недостатності.

Як працює обладнання

Діалізатор – це спеціальний фільтр, який має поділ на 2 частини за допомогою тонкої мембрани. Мембрана має найтонші отвори, що пропускають зайву воду, продукти метаболізму, шлаки, метаболіти. Важливі елементи крові у своїй залишаються. Процес триває близько 3-5 годин. Щоб хворий почував себе комфортно протягом усього цього періоду, використовується крісло для діалізу.

Крісло для діалізу з електроприводом – найзручніший варіант для таких процедур. Його можна налаштувати належним чином, щоб пацієнт зміг зайняти зручне становище. Пацієнту важливо бути розслабленим – процедура досить серйозна та відповідальна. При гемодіалізі створюється фістула, штучна вена або використовуються венозні катетери для отримання доступу до трансфузії.

Обладнання для перитонеального діалізу створює обмін речовин між кров’ю та ізотонічним розчином – діалізатором. Тут також використовують спеціальну мембрану. За допомогою цього методу з крові видаляються небажані речовини, виводиться вода. Для проведення процедури використовується черевний катетер. Його встановлюють заздалегідь – приблизно за 2 тижні до процедури.

Важливість якісного крісла

Процедура діалізу відпрацьована до дрібниць, вона дозволяє підтримувати пацієнта у нормальному стані. Проте процедуру слід проводити тричі на тиждень. Це можна робити в клініці, лікарні та навіть вдома. І тут дуже важливо мати гарне крісло. Клінічне застосування діалізного крісла зробило процес більш простим та легким для хворих. Пацієнти стали менше обтяжуватись необхідністю проводити по кілька годин, сидячи на одному місці.

Лікарі про діалізні крісла відгукуються виключно позитивно. Пацієнти можуть розслабитися, відволіктися від того, що відбувається, і відпочити. Якщо крісло незручне, розслабитися не вийде, в результаті кілька годин стануть справжнім катуванням. Почитавши відгуки лікарів про діалізні крісла, можна оцінити всі їхні переваги.

У сучасних кріслах є регулювання секцій та висоти ложа, помірно м’яка оббивка, гігієнічне покриття. Вироби виконані з екологічних матеріалів та найчастіше оснащені зручними підлокітниками. Такі моделі використовуються часом і для забору крові. У зручному та практичному кріслі можна навіть заснути.

Зрозуміло, гемодіаліз та перитонеальний діаліз – це лише замісна терапія, яка не може повністю вирішити проблему пацієнтів. Процедура підтримує важливі функції організму, дозволяє пацієнтам почуватися краще. Але повністю вирішити проблему може лише трансплантація органу. Однак це дорогий та відповідальний захід, і часто хворим ще потрібно дочекатися своєї черги. Регулярні сеанси гемодіалізу допомагають пацієнтам у той період, доки вони не можуть пройти трансплантацію.