Процедура медичного масажу широко поширена у багатьох галузях медицини, таких як гінекологія, травматологія, неврологія, урологія, ортопедія. Максимальний позитивний ефект від подібних сеансів залежить не тільки від досвіду та майстерності спеціаліста, а й сприятливих для проведення сеансу масажу зовнішніх умов. Найважливішим фактором, що істотно впливає на якість медичних процедур, що проводяться, є характеристики і параметри масажної кушетки.
Особливості вибору масажної кушетки
У процесі вибору такого виробу насамперед необхідно враховувати його надійність та ступінь безпеки. Рівень статичного навантаження, що надається на кушетку під час проведення масажу, зростає в рази і може досягати високих значень, тому така конструкція повинна бути досить стійкою і мати великий запас міцності.
Ідеальна ширина масажної кушетки не повинна бути меншою за 60 см, оптимальним буде розмір 80 см. Вузькі масажні кушетки далеко не завжди бувають зручними для пацієнтів, але якщо вона обладнана спеціальними підставками для рук, то може бути також цілком комфортною. Довжина кушетки не повинна бути меншою за 2 м, у цьому випадку вона підійде будь-яким пацієнтам.
За своїми конструктивними особливостями масажні кушетки виконуються стаціонарними та переносними. Останні мають унікальний складний механізм, що дозволяє зібрати конструкцію. Зрозуміло, що стандартні кушетки встановлюються у кабінетах медичних установ, переносні використовуються для виїзного масажу.
Таку кушетку можна використовувати як стандартну, проте рівень міцності її помітно нижчий, крім того, складно досягти хорошої стійкості, навіть якщо ніжки забезпечені регуляторами. Тому в кабінетах найкраще встановлювати стаціонарні моделі.
Ще один момент, який обов’язково враховується в процесі вибору кушетки – стійкість до зносу, причому подібному критерію має відповідати не тільки вся конструкція повністю, а й окремі її елементи.
Варто уважніше вибирати матеріал виробу – він повинен мати високу міцність і довговічність і не вимагати особливого догляду. За цими показниками добре зарекомендувала себе штучна шкіра, просочена спеціальними захисними складами. Такий матеріал не боїться періодичного дезінфікування, після якого повністю зберігає всі свої первісні параметри та експлуатаційні якості.
З пропонованого асортименту наповнювачів найкраще виявився пінополіуретан – еластичний синтетичний матеріал, що має високу стійкість до зношування, що зберігає початкову м’якість та пружність весь період його експлуатації.
У процесі вибору масажної кушетки не варто забувати про її ергономічність і зручність, оскільки головним критерієм успіху будь-якої масажної процедури, що проводиться, є повне розслаблення м’язів пацієнта. Тому ергономічні моделі кушеток, з м’яким зручним лежаком з підголівником, ефективно усуває зайву напругу мускулатури. Для більшого комфорту пацієнта необхідно, щоб конструкція обладнана виїмкою для обличчя.
Відмінно зарекомендували себе кушетки, що мають механізм регулювання висоти. Подібна конструкція здатна піднімати або опускати лежак з пацієнтом пропорційно зростанню медичного працівника та з урахуванням обраної техніки виконання масажу. Деякі моделі кушеток обладнані сходами, що дуже зручно для пацієнтів, які перебувають у похилому віці.
Маніпуляції, що проводяться під час сеансу масажу, вимагатимуть від спеціаліста серйозних фізичних зусиль, тому грамотно підібрана конструкція допоможе лікареві професійно виконувати сеанс із максимальною ефективністю.
Масажна кушетка – не лише медичний пристрій. Правильно обрана конструкція не тільки забезпечить комфорт пацієнту, але й у багато разів підвищить рівень терапевтичного ефекту від маніпуляцій, що проводяться, створить максимум зручності для повноцінної роботи фахівця. Критерії, враховані при виборі конструкції, допоможуть зробити масажну процедуру оздоровчою та виключно корисною.