Косметологічне обладнання

Масажна кушетка: як вибрати

Якісна масажна кушетка повинна мати м’яку оббивку, приємну на дотик. При покупці понюхайте її – якщо матеріал має різкий, неприємний запах, це говорить про вміст в оббивці шкідливих для здоров’я речовин. Таку кушетку купувати не можна, адже її якість навряд чи відповідає гігієнічним нормам.

Оббивка та наповнювач

Оббивка має бути добре прошитою, в ідеалі − товстими нитками та подвійним швом. Деякі виробники для здешевлення своєї продукції використовують одинарні шви, проте вони набагато слабші за подвійні, а їх естетичні властивості гірші.

Шар наповнювача повинен бути досить товстим для того, щоб людина, що лежить на кушетці, не відчувала під собою твердої основи кушетки. Як правило, наповнювачем виступає поролон, і його товщина не повинна бути менше 4 см. Кушетка з шаром наповнювача меншої висоти буде надто твердою та незручною для клієнта масажного салону.

Рама

Зазвичай для виготовлення рам масажних кушеток використовується міцна багатошарова фанера. Її експлуатаційні якості залежать насамперед від її товщини, кількості шарів, а також від виду деревини, з якої ця фанера виготовлена. Для покупки потрібно вибирати кушетку, рама якої виготовлена ​​із фанери завтовшки не менше 18 мм, а краще більше. Така основа буде досить міцною для того, щоб витримувати вагу відвідувачів масажного салону і не ламатися.

Щодо деревини для виготовлення фанери, то найкраще для цієї мети підходить береза. Березова фанера міцна, але разом з тим пружна, довговічна, рама з неї не скрипітиме навіть після тривалого використання. Також вона довгий час не розсихається, чим вигідно відрізняється від фанери деяких інших видів деревини.

На перший погляд може здатися, що найкращим вибором будуть кушетки з рамами із цільної деревини. Насправді ж за міцністю та довговічністю вони поступаються фанерним.

Стільниця

Стільниця масажної кушетки також робиться з фанери. Оптимальна товщина для неї – як мінімум 6 мм. Але краще купувати модель з більш товстою стільницею – тоді масажист буде впевнений, що кушетка не трісне, коли на неї ляже велика людина зі значною вагою.

Особливості конструкції масажної кушетки

У конструкції кушетки мають бути посилені кути, оскільки саме на них припадає значна частка всього навантаження. Для їхнього посилення використовуються спеціальні куточки. Конструкція стає жорсткішою на скручування − це важливо під час виконання масажу, коли на поверхню кушетки навантаження виявляються нерівномірно.

Кути стільниці повинні бути не гострими, а закругленими. Завдяки цьому одяг та рушники не чіплятимуться за стільницю, а клієнт чи масажист не зможуть травмуватися, випадково вдарившись об кут. Хоча у продажу є багато моделей кушеток із гострими кутами, які коштують дешевше. Але заощаджувати на цьому навряд чи варто.

Спосіб кріплення стільниці

Для з’єднання двох половинок стільниці використовуються звичайні меблеві петлі. Краще, якщо стільниця матиме 3 таких петлі – завдяки цьому вона буде міцною та здатною витримувати регулярні навантаження. Кушетку, на якій є лише 2 петлі, купувати не варто, адже вона буде нестійкою, незручною і для масажиста, і для його клієнтів.

Оглядаючи кушетку, зверніть увагу на отвори, за допомогою яких стільниця фіксується на ніжках. Ці отвори повинні мати спеціальні втулки з металу, що роблять всю конструкцію більш надійною і довговічною. Якщо таких втулок в отворах не буде, то дерево в результаті постійного контакту з металом буде швидше зношуватися, і кушетка незабаром вимагатиме ремонту або заміни. Проблема полягає в тому, що без розбору кушетки ці втулки не можна побачити. Отже, при покупці можна лише запитати продавця про те, чи є вони в конструкції.