Існує кілька видів обладнання, що застосовується як у лікувальних закладах, так і в салонах краси та масажних кімнатах. До нього, зокрема, належать кушетки, які використовуються повсюдно – від оглядових кабінетів до спа-салонів. При очевидній простоті конструкції (ложі на ніжках) кушетки повинні відповідати низці вимог – особливо якщо вони призначені для проведення лікувальних чи косметичних процедур.
Так, кушетки для спа-процедур контактують з водою та різними водними розчинами, масажними маслами, мазями, лікувальними грязями – тому вони повинні мати міцне покриття, стійке до дії всіх перерахованих агентів, витримувати часте миття та обробку дезінфікуючими розчинами, не вбирати запахи.
Конструкція кушеток для спа-процедур
Крім найпростіших моделей кушеток – оглядових – сучасна промисловість випускає широкий асортимент кушеток для спа-процедур, аж до моделей з дистанційним керуванням, підігрівом, функцією безконтактного гідромасажу, хромотерапією та ін.
- Вид основи (металевий каркас або лита пластикова конструкція);
- Влаштування ложа (1-, 2- або 3-секційне);
- Матеріал покриття ложа (тверде, напівм’яке або м’яке);
- Можливість регулювання форми ложа (вручну або за допомогою пульта дистанційного керування);
- Можливість регулювання ніжок по висоті;
- Необхідність підключення до електромережі.
Функціонал кушеток для спа-процедур
Залежно від спеціалізації закладу та спектру послуг кушетка може використовуватися для наступних спа-процедур:
- Маніпуляції, при яких кушетка не контактує безпосередньо з різними рідинами та препаратами (огляд пацієнта, ін’єкції тощо);
- Водні процедури (наприклад, душ Віші);
- Масаж, обгортання, таласотерапія (контакт з оліями, лікувальними грязями тощо).
Залежно від цього підбирається конструкція, матеріал та покриття кушетки, а також її функціонал. Наприклад, для більшості обгортань необхідна кушетка з підігрівом. Кушетки для водних процедур укомплектовуються ручним душем. Чим ширший функціонал кушетки, тим більшої кількості видів спа-процедур вона може бути використана.
Кушетки для безконтактного гідромасажу
Окремо варто згадати кушетки для безконтактного (сухого) гідромасажу. Цей вид обладнання ще не набув широкого поширення в нашій країні, але, безсумнівно, заслуговує на це. Кушетка є ємністю з водою, затягнуту зверху щільною плівкою, на дні якої розміщені форсунки. Режим роботи форсунок задається пультом керування. Людина, що лежить на кушетці, масажується пульсуючим струменем води без безпосереднього контакту з водою. Це особливо важливо для людей, яким протипоказаний традиційний гідромасаж (шкірні захворювання, поранення, післяопераційні шви та ін.).