Косметологічне обладнання

Чому так важливо використовувати професійне стерилізаційне обладнання

Сухожарові шафи, автоклави, ультразвукові, плазмові апарати та інше
стерилізаційне та дезінфекційне обладнання можуть бути як настільними,
так і підлоговими. Невеликі пристрої підійдуть для медичних лабораторій.
Устаткування більшого розміру необхідне стерилізації в умовах
центральної лікарні або приватної клініки.

Медичні інструменти, які застосовуються під час інвазивних втручань, обов’язково мають бути стерильними. Ця вимога стосується не лише хірургічних стаціонарів, а й травматологічних, дерматологічних відділень, косметологічних центрів та інших закладів охорони здоров’я.

Для проведення та контролю стерилізації застосовують автоклави, сухожарові шафи та інші апарати. Завдяки їх використанню вдається максимально очистити поверхні та прилади, меблі та білизну від патогенних мікроорганізмів. Саме тому всі багаторазові інструменти (ендоскопи, скальпелі, розширювачі та ін.) повинні зазнавати очищення. Після проведення стерилізаційних заходів чисті предмети тривалий час можуть зберігатись у крафт-пакетах.

Серед асортименту товарів можна знайти парові, ультразвукові, кварцові та інші види стерилізаторів. Вони можуть використовуватись як основні або додаткові засоби для очищення.

Стерилізація в медицині

Медичні інструменти, контаміновані біологічними рідинами, проходять цикл маніпуляцій, які знищують мікробіологічні та вірусні агенти з їхньої поверхні. Виділяють три етапи очищення: дезінфекція, очищення та стерилізація. При цьому знезаражувати необхідно всі предмети, які контактують із кров’ю та іншими середовищами організму.

Стерилізація в медицині є процесом, протягом якого знищуються вегетативні та спорові форми паразитуючих організмів. Головна мета — це профілактика поширення нозокоміальних захворювань серед персоналу медичного закладу, і серед хворих. Проводять її у центральному стерилізаційному відділенні (ЦСО).

Відповідальність за проведення та контроль очищення заражених предметів несе керівник медичної організації. Кожен працівник зобов’язаний дотримуватись вимог СанПіНу, які регламентуються нормативними документами.

Апарати та хімічні реактиви для проведення очищення застосовують у різних лікувально-профілактичних закладах (лікарня, поліклініка, медичний центр та ін.). Крім того, стерилізаційне обладнання необхідне у фармакологічній промисловості, косметологічній сфері.

Інфекційний контроль

Поява та активне поширення внутрішньолікарняних інфекцій (ВЛІ) в амбулаторній ланці або іншій медичній установі неприпустимо. Саме тому всі вироби, що контактують із раневими поверхнями, обов’язково повинні проходити дезінфекцію та стерилізацію. Вони спрямовані на боротьбу з патогенними мікроорганізмами, серед яких виділяють золотистий стафілокок, синьогнійну паличку, а також вірусні агенти.

Внаслідок їх високої стійкості до кип’ятіння, дії ультрафіолетових променів та інших зовнішніх впливів для стерилізації необхідно використовувати професійне обладнання. Медичні інструменти, матеріали для перев’язки та інші предмети очищаються із застосуванням хімічних речовин, повітря, пари, газу та радіації.

Асептика та антисептика

Хірургічні операції, що проводяться з діагностичною та лікувальною метою, небезпечні як для медичного персоналу, так і для самого пацієнта. Саме тому під час маніпуляції застосовуються лише стерильні інструменти, які захищають дві сторони.

Асептика є комплексом заходів, головна мета яких — це попередити попадання патогенних бактерій і вірусів у рану. В іншому випадку спочатку стерильних порожнинах відбувається розмноження мікроорганізмів, а потім їх активне поширення по всіх системах. Саме септичні ускладнення є найгрізнішими у хірургічній практиці, оскільки рідко піддаються адекватному лікуванню.
Антисептика бореться з патогенними агентами, які вже проникли до ранової області.

Професійне медичне обладнання для стерилізації

Вибір методу стерилізації залежить від матеріалу (скло, гума та ін.), тривалості очищення та інших параметрів. Паровим методом видаляють патогенні мікроорганізми з пластмасових та скляних виробів. Повітряний для очищення металевих приладів. Матеріали, які не стійкі до дії високих температур, обробляють із використанням хімічних речовин (етиловий спирт, перекис водню).