При облаштуванні медичного кабінету для лікаря конче необхідно відповідально підійти до вибору меблів. Вибрані меблі в кабінет лікаря несе в собі не тільки функціонал при використанні, а й створюють відповідну атмосферу.
Які бувають меблі для кабінету лікаря та як їх вибрати
У більшості випадків у кабінеті лікаря використовуються шафи, столи, тумби та стільці. Широке застосування отримали меблі, виготовлені з ламінованих деревостружкових плит або ЛДСП. Такий матеріал має ідеальні характеристики щодо тривалості експлуатації, стійкості до вологості, перепадів температур і менш схильний до механічних пошкоджень. Отже, слідуючи загальної тенденції та практичності, слід вибирати меблі саме з цього матеріалу.
Підбір меблів до кабінету лікаря варто здійснювати виходячи з переваг лікаря. Для цього слід знати, які меблі можуть існувати взагалі. Ось невеликий перелік того, що пропонується на ринку:
- Шафи медичні призначені для одягу;
- Шафи медичні для одягу та білизни;
- Шафи для зберігання документації;
- Тумбочки для зберігання документів з дверцятами;
- Тумбочки для зберігання документів із ящиками;
- Столи для лікаря з поличками, скриньками з дверцятами;
- Кушетки;
- Стелажі.
Всі меблі вибираються виходячи з особистих потреб та переваг замовника, а її колір слід підібрати в тон кольору стін і покриття для підлоги.
Типи та види меблів до кабінету лікаря
Існує безліч різних видів та типів меблів, які не тільки виглядають красиво, але й несуть у собі різний функціонал під час повсякденного використання. Так, шафи можуть бути укомплектовані половинчастими дверима, скляними стулками, ніжками, роликами, а також можуть мати різну кількість дверей або стулок залежно від розмірів. Шафа може бути відкритою і не мати дверей і стулок взагалі. Відкрита шафа або шафа з половинчастими скляними стулками ідеально підійде для зберігання документів, тоді як повністю закриті шафи ідеальні для зберігання одягу.
Крім стандартних меблів також затребувані і спеціалізовані види меблів:
- Кушетки;
- Стелажі;
- Навісні шафи та полички;
- Модулі;
- Модулі з вбудованою мийкою;
- Ширми;
Види та типи меблів слід заздалегідь визначати на основі того, в кабінеті якого лікаря вона перебуватиме. Наприклад, Модуль з вбудованою мийкою обов’язково знадобиться в кабінеті хірурга або гінеколога, а кушетка буде незамінною в кабінеті терапевта та багатьох інших лікарів.
Необхідний набір до кабінету лікаря
Необхідний набір меблів до кабінету лікаря має на увазі той факт, що в кабінеті буде присутній сам лікар і медична сестра. Отже, у цьому випадку слід виходити з того, що в кабінеті завжди працюють як мінімум два фахівці. Мінімально необхідний набір включає:
- Два столи для медичних працівників;
- Мінімум один стілець для пацієнта;
- Дві тумбочки;
- Шафа для одягу;
- Шафа для зберігання документів;
- Кушетка;
- Ширма.
Шафа для документів краща з половинчастими скляними стулками та половинчастими стулками з ЛДСП. Саме такий тип меблів буде найбільш функціональним та практичним.
Поради щодо кольору та дизайну
Меблі з ЛДСП передбачає різноманітність кольорів для вибору меблів, а також можливість підбору відповідного дизайну. Безумовно, меблі повинні ідеально контрастувати з вже існуючим кольором стін, оздобленням статевих покриттів, кольором дверей та вікон. Особисті переваги лікаря також слід врахувати, оскільки колір та дизайн меблів створює атмосферу затишку та впливає безпосередньо на роботу лікаря, його настрій та мотивацію.
Дизайн меблів у кабінеті лікаря, як правило, не відрізняється різноманіттям форм і не вражає своєю унікальністю. Важливим аспектом у дизайні меблів для кабінету лікаря є функціонал, простота використання та довговічність. Особливості дизайну, які варто враховувати, зводяться до конфігурації поличок і дверних скриньок, а також їх кількості, наявність стулок і вибір фурнітури. Шафи для документів можуть бути відкритими та зі скляними стулками, причому стулки можуть бути прозорі або матові, з орнаментом і без нього. Дизайн має важливе значення і якщо є можливість вибору конкретного дизайнерського рішення, то такому вибору потрібно приділяти особливу увагу.