Всі меблі для фізіотерапевтичного кабінету повинні легко очищатися від
забруднень. Бажано, щоб вона мала невелику вагу для того, щоб при
необхідності її можна було пересунути з одного місця на інше. Багато
моделей доповнюються невеликими коліщатками, що полегшують їхню
перестановку. Крім маневреності меблі повинні бути ще й малогабаритними,
щоб не захаращувати робочий простір для медичного персоналу.
Фізіотерапевтичний кабінет використовується для проведення лікувально-відновлювальних процедур, тому він має бути облаштований таким чином, щоб у ньому було зручно та безпечно всім пацієнтам, а також медичному персоналу. Від того, яке обладнання є у вказаному кабінеті, безпосередньо залежить успішне одужання людей. Важливе значення мають і меблі, які спеціально розробляються для цього приміщення.
Особливості облаштування фізіотерапевтичного кабінету
Усі меблі, які знаходяться у зазначеному приміщенні, повинні суворо відповідати правилам техніки безпеки, які затверджуються медичною установою. Кабінет фізіотерапії може розташовуватися не тільки в поліклініках, а й у санаторіях, дитячих оздоровчих таборах, у пологових будинках та психіатричних лікарнях. Підбираючи обладнання та меблі для такого кабінету, слід спиратися на потреби конкретних груп відвідувачів, а також на послуги, які надаватимуться в медичному комплексі або відділенні.
У кабінеті фізіотерапії мають бути такі предмети меблів:
- кушетки;
- розділові ширми;
- письмовий стіл;
- тумби для апаратури;
- шафа для господарського приладдя.
У фізіотерапевтичному кабінеті проводяться профілактичні, лікувальні та реабілітаційні заходи. Вони спрямовані на відновлення життєвих сил та на зміцнення імунітету пацієнтів. Як правило, в такому приміщенні встановлюють апарати або портативні прилади біля кожної кушетки для одночасного лікування кількох пацієнтів.
Багато видів фізіотерапевтичних процедур припускають повне розслаблення, що надає позитивну дію на організм і підвищує ефективність лікування. Всі меблі для таких процедур повинні бути зручними і ергономічними, щоб не викликати дискомфортних відчуттів у пацієнтів.
Специфіка меблів для кабінетів фізіотерапії
Велике значення приділяється безпеці предметів меблів. Не допускається використання їх за своїм прямим призначенням і проведення всіх необхідних перевірок. Для забезпечення в приміщенні чистоти та гігієнічності меблі для фізіотерапевтичного кабінету повинні бути виготовлені з міцних та довговічних матеріалів, стійких до регулярного вологого прибирання, механічних пошкоджень та дії лікарських препаратів.
Часто у фізіотерапевтичному кабінеті встановлюються пересувні перегородки або ширми, між якими знаходяться кушетки. Біля кушеток зазвичай ставлять тумбочки для різного терапевтичного обладнання. Зазвичай такі меблі виконані в спокійних тонах, що сприяють розслабленню.
Як правильно вибрати медичні меблі
Щоб фізіотерапевтичний кабінет відповідав усім сучасним вимогам у процесі його оформлення, необхідно врахувати безліч нюансів. Меблі для зазначеного приміщення підбираються відповідно до певних вимог:
- наявність спеціального медичного покриття;
- застосування ударостійких матеріалів;
- відсутність сколів та будь-яких інших пошкоджень поверхонь;
- якість, підтверджена сертифікатами.
Для виробництва якісних меблів застосовуються гіпоалергенні матеріали, які мають підвищену стійкість до дії дезінфікуючих засобів. Крім того, у фізіотерапевтичних кабінетах проводяться часті кварцювання, тому меблі не повинні псуватися під впливом ультрафіолетового випромінювання. Так як обстановка в медустановах істотно відрізняється від домашньої, то меблі призначені для фізіотерапевтичних кабінетів повинні бути довговічними і зносостійкими. Правильно підібрані меблі зроблять роботу кабінетів фізіотерапії повноцінними, продуктивними та ефективними для пацієнтів.