Студії засмаги та солярії, розташовані в них, у наш час дуже популярні, але, як і всі інші послуги, їх відвідування мають і негативний бік. Далеко не кожна людина може дозволити собі миттєву засмагу і використання кремів і тоніків, що закріплюють або притягують засмагу.
Солярій та шкода
Давайте розберемося, кому можна ходити до солярію, а кому краще утриматися?
Свідчення:
1. Якщо Ви абсолютно здорові, хоча таких людей зараз зовсім небагато, то Ви можете дозволити собі засмагу в солярії, але робити це фахівці рекомендують не частіше одного разу за дві доби і не більше п’ятихвилинного сеансу, якщо Ви тільки недавно почали відвідування.
Чому саме дві доби та п’ять хвилин сеансу?
Річ у тому, що саме 48 годин потрібно шкірі здорової людини для того, щоб відновити свій нормальний баланс після впливу потужних ламп у солярії. Вони надають на шкіру той самий ефект, що й сонячні ультрафіолетові промені, тільки інтенсивніше. До речі, саме це є відповіддю з приводу часу сеансу. 5 хвилин, як правило, цілком достатньо, щоб наситити організм корисним у всіх відношеннях вітаміном D і зробити шкіру смаглявішою.
2. Солярій допомагає підняти самооцінку. Це твердження чиста правда і ось чому: у нашому суспільстві засмага є такою ж невід’ємною деталлю образу, як дорогий парфум, годинник, костюм чи біла посмішка. Саме тому на людину без засмаги у певних колах дивляться скоса. Це може позначитися і особистому житті, і роботі. А якщо людина відвідує солярій, а отже, постійно стежить за своєю зовнішністю, то на неї починають дивитися по-іншому, як на свого. Як стверджують психологи, солярій справді в деяких випадках корисний для душевного стану людини.
Засмага в солярії
3. Ще один аргумент на користь відвідування студії засмаги – пряме призначення лікаря. Це цілком реально і є частою практикою, коли лікар-дерматолог призначає своєму пацієнтові при акне та інших проблемах зі шкірою (в основному на обличчі) кілька сеансів короткочасного засмаги. У цьому випадку, до речі, зовсім необов’язково користуватися традиційними горизонтальними або вертикальними агрегатами – достатньо знайти салон або студію, де є солярій для обличчя.
Тепер перейдемо до протипоказань, адже кожна людина знає, що солярій та шкода часто є словами-синонімами.
1. Солярій у будь-якому випадку, скільки б разів Ви його не відвідували і скільки б не займав сеанс за часом, підсушує шкіру. Це з одного боку, як говорилося з приводу акне, добре, з другого – погано. Нестача вологи в нашій шкірі неминуче веде до її в’янення. Шкіра старіє буквально на очах – вона стає тьмяною і неживою, на ній набагато помітнішою, ніж на здоровій шкірі, стають зморшки. Цей процес називається фотостарінням і з ним, на жаль, зіткнулися вже дуже багато любителів штучної засмаги у всьому світі, особливо ті, хто десятками років відвідував солярій.
2. До того ж далеко не всі типи шкіри добре переносять засмагу в солярії, як і на сонці – наприклад, володарі дуже блідої шкіри. Їхній натуральний колір настільки блідий, що вплив ультрафіолету розцінюється клітинами, як опік. У результаті утворюються коричневі пігментні плями. Вони можуть проступити на будь-якій частині тіла, але найчастіше це область плечей і спини. Позбутися пігментації часом буває дуже важко.
Солярій для обличчя
3. Солярії в жодному разі не можна відвідувати людям із доброякісними або злоякісними пухлинами, а також із запаленнями будь-якого роду. Сильне ультрафіолетове випромінювання в цьому випадку тільки прискорить процес запалення в організмі і може призвести до катастрофічних наслідків – аж до смерті (випадки в інших країнах вже були). Але небезпека в цьому випадку полягає в тому, що Ви можете просто не знати про запалення, що розвивається у Вашому організмі.
Отже, тільки Вам вирішувати, чи варто відвідувати студію засмаги, але якщо Ви маєте намір зробити солярій своїм бізнесом, то нагадуємо, що придбати необхідне обладнання недорого Ви можете у нашому магазині.