Основним робочим предметом для манікюру є манікюрний стіл. Його потрібно
вибирати, виходячи з таких факторів, як зручність та функціональність, а
вже потім дизайн.
Зовнішній вигляд та правильне розміщення меблів та обладнання на робочому місці майстра манікюру – найважливіший фактор, як для клієнтів, так і для самого майстра! Ретельно продумана композиція необхідного манікюрного обладнання та вихідних матеріалів, а також їх зручне розташування можуть докорінно вплинути на успіх послуг і, як наслідок, на прибутковість бізнесу.
«Усьому – своє місце і все на своєму місці!» – Запам’ятавши назавжди це «золоте» правило, Ви багато разів розширите свою клієнтську базу, а робота стане приємним заняттям, а не рутинною необхідністю!
Якщо Ви тільки плануєте відкривати свій нейл-бізнес, то пам’ятайте, що закуповувати всі інструменти та обладнання для манікюрного кабінету слід одразу перед початком роботи. Іншими словами: прийом начебто «почну, а там подивимося…» у цій ситуації недоречний!
При виборі необхідно об’єктивно оцінювати свої можливості: не витрачайте гроші на обладнання, яким раніше не користувалися в надії, що воно стане в нагоді або просто виконуватиме роль антуражу в кабінеті. Беріть тільки найнеобхідніше предмети, якими Ви постійно користуєтеся в роботі. Якщо вирішите підвищити рівень професіоналізму, докупити необхідні товари зможете в будь-який момент.
Обладнання для манікюрних салонів
Важливо не тринькати, але й не надто економити на покупках! Обладнання для манікюрних салонів, як і інші предмети, має бути довговічним та функціональним. Якщо віддати перевагу найдешевшому варіанту, тобто ймовірність «заплатити двічі», коли через місяць обладнання вийде з ладу і доведеться знову вирушати за покупкою.
Для того, щоб оснащення робочого місця йшло швидше та було менш складним, умовно розділіть кабінет на зону майстра та клієнта. Причому це правило застосовується і до окремих кабінетів, і до робочих місць у загальному залі салону краси, фітнес-центру, гіпермаркету тощо.
Клієнту для комфортного розташування та проведення манікюрних процедур необхідні крісло або стілець, підставка для рук. А майстру для ефективної роботи, в першу чергу, потрібен стіл та стілець, можливо, додаткова підставка для засобів та інструментів.
Важливо правильно організувати робоче освітлення, щоб кожен дрібний нюанс було видно фахівцю, як на долоні! Тому необхідно придбати потужну лампу для направлення на руки відвідувача.
Не забудьте про захист свого здоров’я, а також здоров’я Вашого клієнта від пилу та робочих засобів – обов’язково обладнайте кабінет кондиціонером та витяжкою. Не зайвими у цьому випадку будуть зволожувачі та іонізатори повітря. Але, як мінімум, необхідно мати в кабінеті марлеві пов’язки.
Дослідні майстри, які користуються значним «арсеналом» засобів, інструментів та апаратів, як правило, купують просторі столи або компактні моделі, якщо приміщення невелике, але з безліччю відділів для зберігання, щоб була можливість зручно розмістити всі робочі пристрої.
Однак фахівці вважають, що дуже великі столи не потрібні майстрам манікюру. Ідеальними пропорціями названі висота столу близько 70 см, а ширина – близько 60 см. Навіть такий предмет робочих меблів може бути вдало сконструйований і вміщує все необхідне для Вашої плідної діяльності.
Крісло для клієнта та стілець для майстра теж вважаються основним манікюрним обладнанням. Вони повинні мати автоматичні витяги для регулювання висоти. Важливе значення має оббивка та наповнювач. Найпопулярнішими та практичними по праву можна вважати штучну шкіру та формований поролон.