Косметологічне обладнання

Які бувають косметологічні крісла?

Якісне косметологічне крісло – це комфорт для клієнта, зручність для косметолога та основа ефективного виконання оздоровчої процедури. Багатофункціональне обладнання давно прийшло на зміну стільцям та класичним кушеткам. У м’яких кріслах багатогодинні сеанси проходять без зайвого напруження та стресу, а майстер-виконавець отримує можливість працювати максимально ефективно. На вибір косметологів сьогодні – десятки моделей. Вони відрізняються функціональним оснащенням, дизайном, ціною, механізмами трансформації.

Основні види косметологічних крісел

Функціональні крісла відрізняються від класичних кушеток широкими можливостями трансформації. Пацієнт легко може прийняти положення лежачи, напівлежачи або сидячи залежно від особливостей процедури.

Наскільки швидко та комфортно обладнання змінює положення, залежить від механізму трансформації. Доступні 3 варіанти:

  • механічний;
  • гідравлічний;
  • електричний.

Механічний привід – найпримітивніша конструкція. Зміна кута нахилу здійснюється вручну. Каркас таких моделей виготовляють із міцного металу, проте велика кількість з’єднань у конструкції механічних крісел знижує їхню надійність, не дозволяючи конкурувати з більш просунутими аналогами. Більше того, немає можливості відрегулювати пристрій по висоті.

Гідравлічні моделі передбачають регулювання висоти з мінімальними зусиллями. Оснащене гідроприводом, таке крісло легко піднімається та опускається натисканням педалі. Додаткова перевага гідравліки – можливість обертатися на 360 °, що в рази полегшує роботу косметолога.

Кресла з електроприводом – найбільш просунуті моделі, які керуються за допомогою пульта. Положення секцій змінюється без зайвого шуму, а додаткові функції (вібромасаж, підігрів тощо) роблять косметичну процедуру максимально комфортною для клієнта. Таке обладнання не тільки функціональне, але й надійне, легко витримує підвищені навантаження.

Деякі крісла мають змішану систему керування: за зміну висоти відповідає електропривод, а положення спинки та нижньої зони регулюється механічно.

Класифікація крісел за другорядними характеристиками

Окрім механізму трансформації, до важливих характеристик косметологічних кушеток відносяться:

  • кількість секцій;
  • матеріал каркасу, оббивки та наповнювача.

Стандартне наповнення крісла – 2-3 секції. Однак найпросунутіші моделі оснащені додатковою, четвертою секцією. Це полегшує роботу косметолога та підвищує комфорт клієнта.

Каркас – те, на чому утримується вся конструкція. Чим міцніший матеріал, тим довше прослужить обладнання. Каркас кушеток виготовляють із сталі або різної міцності металів. Сталеві моделі найбільш міцні та довговічні.

Особливу увагу також приділяють покриттю та наповнювачу крісла. Від типу наповнювача залежить комфорт пацієнта. Найбільш затребуваний матеріал наповнення – пінополіуретан. М’яка і в міру пружна структура добре фіксує тіло, допомагає розслабити хребет. Багато просунуті моделі мають у складі нанопени з функцією пам’яті форми. Матеріал забезпечує оптимальну підтримку тіла протягом усієї процедури.

Наповнювач покривають зносостійкими і стійкими до засобів для чищення матеріалами. Перевагу віддають високоякісним шкірозамінникам. Вони зношуються з часом і псуються від обробки хімічними речовинами.