Косметологічне обладнання

Вибір меблів та апаратів для кабінету фізіотерапії

Кабінет фізіотерапії призначений для оздоровчих процедур, лікувальних маніпуляцій. Тут використовуються спеціальні прилади та апарати, які мають позитивний вплив на організм. Оснащення кабінету фізіотерапії прописане у стандарті – це дозволяє швидко орієнтуватися при доборі обладнання та меблів. Вибираючи обладнання, треба керуватися правилами.

Як вибрати меблі

Спеціалізовані меблі для кабінету фізіотерапії необхідні. У стандарті
оснащення кабінету фізіотерапії для ліцензування вказано мінімальний
комплект меблів для об’єкта. Цей набір включає:

  • спеціальні ширми для зонування;
  • кушетки для лікування;
  • апаратні тумбочки;
  • надійна шафа;
  • меблі для персоналу (стіл та стільці).

Апарати для кабінету фізіотерапії

При оснащенні кабінету фізіотерапії для ліцензування та для роботи потрібно вибрати фізіотерапевтичне обладнання. Набір пристроїв для лікування підбирають, враховуючи специфіку процедур, що проводяться в кабінеті. Багато залежить від спрямованості медичного закладу, якому належить кабінет фізіотерапії чи фізіотерапевтичне відділення.

Існують вузькоспеціалізовані відділення, де проводиться конкретний вид процедур (наприклад, ультразвукове лікування, магнітотерапія). У таких кабінетах використовують лише певні види апаратів. Оснащення кабінету фізіотерапії в поліклініці часто різноманітніше – тут поширені багатофункціональні кабінети, розраховані проведення різних процедур.

Коли потрібно вибір апаратів, треба орієнтуватися на потреби установи. У поліклініках та багатофункціональних центрах у кабінеті може працювати весь спектр пристроїв для різноманітного впливу на організм. Іноді створюється кілька спеціалізованих кабінетів.

Особливу увагу потрібно приділити кушеткам, які бувають різними. Якщо в кабінеті проводитиметься масаж, то практичніше вибрати спеціальні масажні столи. Вони забезпечать комфорт не лише пацієнту, а й персоналу.

За стандартом, меблі для кабінету фізіотерапії повинні обов’язково бути безпечними. Рекомендується вибирати товари, які отримали реєстраційне посвідчення. Підвищені вимоги висуваються до надійності виробів, стійкості до серйозних механічних навантажень. Устаткування регулярно проходитиме процедури дезінфекції. Краще, якщо меблі будуть мати стійке до хімії покриття – тоді вони не зіпсуються за перший місяць служби.

Оптимальний матеріал для кушеток – штучна шкіра, яка дозволяє створювати безшовне покриття. Як наповнювач відмінно підходить пінополіуретан та інші аналогічні матеріали з функцією “пам’яті форми”. Тумби для кабінетів виготовляють із сучасних матеріалів на металевому каркасі. Іноді використовується біламінат та ЛДСП, але найчастіше для обшивки застосовують полімери. Полімерні вироби добре переносять дезінфекцію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *