Косметологічне обладнання

Вибір масажного столу

Жоден спеціаліст з лікувального та розслаблюючого масажу не може обійтися без свого основного робочого інструменту. Ні, мова не про руки, а про масажний стіл – робоче місце масажиста, яке для того, щоб масаж отримав свою лікувальну дію, має бути максимально зручним і функціональним. Як масажний стіл використовуються і стаціонарні столи, і розкладні переносні моделі, призначені для масажу за межами робочого кабінету.

Від виду столу багато в чому залежить те, наскільки успішною буде діяльність фахівця з масажу. Перед покупкою столу необхідно заздалегідь переконатися, що він відповідає найважливішим технічним вимогам.

Основні види

Всі існуючі зараз масажні столи поділяються на 2 головні види:

  • стаціонарні
  • розкладні (переносні)

Стаціонарні столи ідеально підходять для використання в медичних закладах, масажних та косметологічних кабінетах, санаторіях та будинках відпочинку. Відрізняються вони великою вагою, масивністю, високою міцністю та відмінною стійкістю до серйозних навантажень.

Зазвичай стаціонарні моделі мають рухливий підголовник, що дозволяє добре опрацьовувати м’язи шийні, і ряд додаткових аксесуарів, що підвищують їх функціональність. За міцний сталевий корпус, міцні дерев’яні елементи та гарну стійкість доводиться платити досить високою ціною.

Переносні моделі широко використовуються фахівцями, які практикують проведення масажних сеансів у будинках своїх клієнтів. Головна якість розкладних моделей – невелика вага та малі габарити. У середньому вага таких моделей не перевищує 15 чи 20 кг. Рама розкладних столів складається з алюмінію, легкої сталі чи дерева, а висоту ніжок можна регулювати вручну. Це дозволяє використовувати їх навіть на нерівній поверхні, у тому числі на землі під час масажу на відкритому повітрі.

Серед столів для масажу можна виділити ще кілька видів. Масажні електричні кушетки відрізняються від столів помітно меншими розмірами. При цьому зазвичай вони не складаються навпіл, але є такі моделі, в тому числі з отвором для особи (люверсом). Найдорожчі моделі столів – спеціалізовані професійні. У них найбільше різних функцій та їх конструкція технічно дуже складна (мова про моделі з електроприводом або гідроприводом).

Основні параметри столів (ширина, довжина, вага)

Ширина столу має бути оптимальною – зручною і для клієнта, і для масажиста. У продажу є моделі із шириною від 50 до 80 см. Занадто широкі столи змусять масажиста постійно тягтися, що призведе до швидкої втоми рук. Стандартна ширина – від 70 до 75 см. Деякі столи обладнуються і підлокітниками, щоб клієнту було подіти руки під час процедури.

Довжина столу зазвичай знаходиться близько двох метрів. Зустрічаються моделі з довжиною і 185 і 225 см. Клієнт не повинен звисати зі столу – це неприпустимо. Добре, якщо стіл можна регулювати по довжині, але не у всіх моделях є така можливість.

Висота – найважливіший параметр для фахівця, який сильно впливає на його працездатність та кінцевий результат. Кращою висотою вважається та, коли масажист може дотягнутися до стільниці зібраними в кулак руками, не нахиляючись і згинаючи руки у ліктях.

Кількість секцій

Чим більше секцій має масажний стіл, тим більше можливостей для різних типів масажу надає цей інструмент. Найпростішими є односекційні монолітні столи. Столи з двома секціями дозволяють розширити кількість косметичних і масажних процедур, а також процедур СПА. Дві секції – це стіл та рухливий підголовник.

Велика кількість секцій не тільки розширює діапазон процедур, а й дозволяє підлаштувати стіл під особливості фігури кожного клієнта, тим самим збільшуючи комфорт масажу. Столи із трьох секцій складаються з підголівника та стільниці, розділеної посередині на 2 окремі частини. Наприклад, можна підняти ножну частину столу, щоб провести спеціальний дренажний масаж. Піднята середня частина розтягує хребет, а одночасне підняття двох частин сприяє і дренажу і розтягуванню хребта одночасно.

У стаціонарних моделях кількість секцій зазвичай значно вища. Є моделі з п’ятьма секціями (до вказаних нами додаються підлокітники), а також столи-трансформери з вісьма чи дев’ятьма секціями. Вони регулюються або вручну, або за допомогою електроприводу або гідравлічних механізмів. Зазначимо, що столи для масажу з максимальною кількістю секцій потрібні косметологам, спеціалістам зі СПА та остеопатам.

При виборі масажного столу варто звернути увагу не лише на його технічні характеристики та функціональність, але й на особливості забарвлення та дизайну. Не варто вибирати кушетки та столи в дуже яскравих тонах, тому що вони зайво стимулюють нервову систему, а для масажу потрібне повне розслаблення. З іншого боку, чорний колір та темні відтінки пригнічують клієнтів, налаштовуючи їх на негативний лад.

Найкраще зупинити вибір на приємних, розслаблюючих синіх, зелених тонах і вибирати вироби з плавними, м’якими переходами форм. Якщо стіл потрібно встановити в масажному кабінеті, слід приділити особливу увагу поєднанню його кольору із загальною колірною гамою інтер’єру. Стильний та красивий дизайн може значно збільшити бажання клієнтів ще раз відвідати салон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *