Існують різні види медичного обладнання, яке використовується для терапії, реабілітації, діагностичних завдань. Пристрої поділяють за
цільового призначення та категорій.
Призначення обладнанняРозглядаючи види медичного обладнання за призначенням, можна виділити системи:
- для проведення діагностики (включаючи УЗД);
- для хірургічних завдань;
- для апаратної терапії;
- для виконання різних лабораторних завдань;
- транспортувальні системи для пацієнтів;
- системи дезінфекції та стерилізації;
- обладнання для підтримки систем організму.
Медичне обладнання використовується не лише у лікарнях та клініках. Його експлуатують у салонах краси, кабінетах стоматолога, санаторіях. Деякі системи знайшли застосування у домашніх умовах. Медичне обладнання – це не тільки прилади та апарати – сюди входять також меблі.
Хірургічне та лабораторне обладнання
Існують хірургічний та лабораторний види медичного обладнання. До хірургічних відносять пристрої, які необхідні для проведення оперативних втручань. Це спектр приладів та інструментів для цілого ряду маніпуляцій. Лабораторне обладнання необхідне аналізів. До цієї категорії належать різні тестери та аналізатори, а також лабораторний посуд та приладдя.
До хірургічних та лабораторних систем пред’являються особливі вимоги. Обладнання має бути точним та відповідати світовим стандартам. Тому рекомендується перевіряти наявність постачальника сертифікатів на продукцію.
Системи стерилізації
Стерилізація та дезінфекція – це області, які не відносяться безпосередньо до терапії чи діагностики. Проте сьогодні лікарі працюють лише стерильними інструментами у приміщеннях, де попередньо проводиться дезінфекція. У медицині широко застосовується знезараження. Використовуючи пристрої та склади, у лікарнях, клініках, салонах краси знищують мікроорганізми, грибки. Очищають від вірусів та бактерій інструмент, матеріали, поверхні медичних меблів. Тут використовуються різні пристрої:
- кип’ятильники для посуду, багаторазових інструментів;
- стерилізатори (автоклави) на пару;
- електричні системи для обробки текстилю (одягу, постільної білизни);
- опромінювачі для повітря;
- системи рециркуляції;
- ультразвукові ванни для інструментів;
- фотокаталітичні дезінфекційні системи;
- стерилізаційні коробки;
- шафи для повітряної дезінфекції та сушіння.
Також використовуються спеціальні мийні машини. Устаткування підбирається для установи з урахуванням потреб клініки, лікарні. Якщо медичний заклад великий, то потреба у стерилізаційних системах зростає. У лікарнях потрібен широкий спектр систем – від звичайних автоклавів до пристроїв ультразвукової обробки. Тут також використовуються прилади для сухої дезінфекції одягу медичного персоналу, що дозволяє підтримувати його в ідеальному стані.
У кабінетах лікарів встановлюються опромінювачі та системи рециркуляції, що знищують різні мікроорганізми. У такому середовищі не поширюються інфекції. Це захищає від інфекцій як медичний персонал, а й пацієнтів.