Манікюрний стіл: правила вибору
Параметри
Стандартний манікюрний стіл заввишки 75 см має ширину 50 см та довжину від 90 см до 1 м 50 см.
За надто вузьким столом (шириною менше 45 см) клієнт і майстер відчуватимуть незручності, постійно стикаючись ногами, а при ширині понад 55 см їм доведеться нахилятися один до одного. Чим довше стіл, тим більше на ньому місця для інструментів та матеріалів – відповідно працювати в цих умовах зручніше. Бажано, щоб довжина столу становила хоча б 90 см, проте за таких розмірів майстру, швидше за все, не вистачатиме вільного простору. Якщо ви не плануєте використовувати будь-які допоміжні поверхні (на кшталт Т-подібних підставок, що користуються великою популярністю), потрібно спочатку подбати про те, щоб стіл був досить просторим. Під час сеансу майстру не обійтися без інструментів, апарату, лампи, різноманітних препаратів (рідини для зняття лаку, дезінфектора, знежирювача та ін.) – все це має бути під рукою. У більшості майстрів основна рука – права, тому їм зручніше працювати, коли матеріали та інструменти розташовані праворуч. Стіл, ящики, розетки та рекламну продукцію слід встановлювати з урахуванням цього фактора.
Ще один важливий момент – наявність вільного місця під столом. Якщо відстань між його ніжками не перевищує 0,7 метра, то клієнту та майстру буде нікуди поставити ноги.
На сучасному ринку представлено чимало різних конфігурацій манікюрних столів – від прямих та кутових до округлих та вигнутих. Як правило, у кожного майстра є свої переваги з цього приводу. Мабуть, найбільш практична Т-подібна або кутова конструкція, яка має рівну поверхню з незначним вигином на одній із сторін. За таким столом майстер може працювати набагато швидше, оскільки необхідні матеріали завжди знаходяться у нього під рукою. Вибираючи форму столу, слід орієнтуватися на дизайн всього салону і на те, де він буде стояти. Для столу, розташованого неподалік проходу, більше підійдуть округлі форми, оскільки гострі кути можуть травмувати клієнтів чи майстри. Прямокутна форма столу дозволяє впритул присунути його до стіни.
Матеріали
Під час роботи майстер постійно має справу з різними барвниками та розчинниками. Цей аспект необхідно враховувати при виборі матеріалу для манікюрного столу. Ні про який пластик у цьому випадку не може бути й мови: навіть кількох крапель розчинника буде достатньо, щоб безнадійно зіпсувати робочу поверхню.
Манікюрні столи найчастіше виготовляють із ламінованої ДСП з малюнком «під дерево», яка відрізняється невисокою вартістю та практичністю. Така поверхня має свої недоліки – через якийсь час її текстура забивається брудом. Щоб уникнути цього, можна підібрати стільницю з гладкішого матеріалу.
Стільниця з каменю коштує недешево, проте виглядає стильно та красиво. Цей матеріал надзвичайно зносостійкий. До мінусів такого варіанту, крім високої ціни, можна віднести те, що в кам’яну поверхню проблематично вмонтуватиме лампи і витяжки. Крім того, камінь – холодний матеріал, і не кожному клієнту сподобається довго тримати руки на такому столі, особливо взимку.
За великим рахунком, будь-яку стільницю можна захистити від впливу розчинників, просто поклавши на неї лист скла. Щоправда, враження може бути зіпсоване пилом та відбитками пальців, які добре помітні на глянсовій поверхні. Найскладніше доглядати глянцеву стільницю чорного кольору: скільки б її не мили, на ній моментально осідає пил, через що робоче місце набуває неохайного вигляду.
Стіл за індивідуальними розмірами ви зможете замовити на будь-якій меблевій фабриці. Якщо визначальний параметр – ціна виробу, простіше буде придбати стандартний стіл із ДСП відповідного кольору та конфігурації.
Розкладні столи
Подібні варіанти зручні в тих випадках, коли майстру нікуди поставити стаціонарний стіл. Столами-трансформерами та розкладними столами найчастіше користуються ті, хто працює вдома. Такий стіл має бути стійким у розкладеному положенні, мати жорстку робочу поверхню та регульовані по висоті ніжки. На розкладному столі практично немає де розмістити необхідні матеріали, так що використовувати його для роботи в салоні можна лише в крайньому випадку.
Функціональність
У столі, праворуч від майстра, необхідно встановити тумбу. Оптимальний варіант – тумба із кількома висувними ящиками. Іноді замість однієї з ящиків обладнується відкрита полиця заввишки до 20 см під УФ-лампу. У тих випадках, коли стіл використовується двома майстрами, бажано, щоб у кожного з них була своя тумба.