Зазвичай власники салону краси набувають косметологічного крісла, виходячи з фінансових можливостей та статусу свого салону, проте такий підхід не можна назвати правильним. Насамперед необхідно відштовхуватися від функціоналу, який необхідний майстру для ефективного виконання процедур.
Отже, щоб не помилитися з вибором косметологічного крісла, потрібно відповісти на п’ять простих питань:
- Які процедури будуть пропонуватися клієнтам у моєму салоні?
- Який необхідний функціонал для ефективного виконання цих процедур?
- Чи зможе крісло забезпечити прийнятний рівень комфорту для клієнта?
- Яка модель відповідатиме статусу мого салону?
Чи впишеться крісло в загальний стиль салону?
І не варто занадто сильно економити на якості вузлів і деталей, краще трохи переплатити, але купити перевірену модель від надійного постачальника, особливо це стосується крісел з електромоторами.
Ось кілька ознак «правильного» косметологічного крісла, набір цих тверджень не аксіома, проте для середньостатистичного салону краси цілком можна застосувати:
Косметологічне крісло має просто і без зайвих зусиль трансформуватися в розкладене та складене становище.
Підголовник також повинен регулюватися, плюс до всього легко зніматися (у деяких моделях для цього необхідно відкручувати гвинт).
Підлокітники повинні автоматично переміщатися хоча б у три різні положення: 0 градусів – стандартне, 90 градусів – спеціальне положення, зручне для посадки та 180 градусів – підлокітники переміщені так, щоб руки клієнта, що лежить на животі, зручно розташовувалися.
Крім іншого важливо не тільки правильно вибрати крісло, але й правильно розмістити його. Ось кілька рекомендацій для косметологічного кабінету, розрахованого обслуговування не більше одного клієнта за раз:
Завжди розміщуйте крісло у центрі кімнати.
Косметологічні стійки та апарати, а також столики з витратними матеріалами встановлюйте на задньому плані трохи позаду.
У узголів’я розміщується стілець майстра, бажано на коліщатках, щоб під час виконання процедур фахівець міг без проблем переміщатися в будь-яку точку біля крісла.
Також можна серйозно підняти ефективність роботи майстра розмістивши десь у кутку, так звану лабораторію, яка включає в себе – шафи (де зберігаються рушники, аксесуари, витратні матеріали), полички та стільниці, раковину зі змішувачем.