Індустрія краси сьогодні розвинена до неймовірних масштабів. Саме тому будь-який салон краси користуватиметься надзвичайною популярністю у кожному місті. Це досить актуальний та прибутковий бізнес, який можна відкрити з нуля без особливих зусиль.
Безумовно, відкриття салону краси слід розпочати з підбору максимально придатного приміщення. Тут варто звернути особливу увагу на:
- розташ;
- площа;
- планування будівлі.
Щодо місця розташування, тут все досить просто – чим ближче до центру міста, тим краще, адже саме так можна забезпечити високу популярність закладу серед клієнтів.
Площа приміщення підбирається після того, як власник визначиться з передбачуваним переліком послуг та орієнтовною кількістю відвідувачів. Велика площа закладу розширює можливості власника бізнесу та залишає можливість подальшого розвитку. Та й до того ж, у велике приміщення – це завжди виграшно та зручно, адже вашому персоналу та клієнтам не доведеться тулитися у «чотирьох стінах». Найкращий варіант, коли у вас є можливість обладнати окремі кабінети для окремих сфер діяльності (наприклад: косметологічний, масажний, манікюрний, перукарський кабінети і т.д.). Тільки так ви зможете встановити все необхідне обладнання та забезпечити комфортну роботу майстру, та приємне проведення часу клієнтам.
Планування приміщення має хоча б приблизно відповідати загальному задуму оформлення, і воно також пов’язане з передбачуваним переліком послуг, адже окремі послуги та процедури передбачають організацію спеціально відведених зон.
Вигідне планування салону краси
Під час планування приміщення слід обов’язково передбачити:
- Вхідну та гостьову зону. Саме в цій кімнаті варто розмістити стійку менеджера, який зможе надати консультацію гостям, зону очікування для клієнтів та їх супутників, шафи чи вішалки для перевдягання.
- Зону іміджу. У цій зоні варто розташувати майстра нігтьового сервісу та перукаря, розділивши місця їхньої роботи красивою тематичною перегородкою. Це однозначно має бути світла і досить простора кімната. Тут розмістіть кілька перукарських крісел, дзеркала, манікюрні столи.
- Особливі кабінети для інших спеціалістів. Наприклад, косметологу чи масажисту неодмінно знадобляться окремі стерильні кімнати, обов’язково з дверима. Вони зазвичай встановлюють кушетки або косметологічні крісла, обов’язково умивальник і кілька функціональних шафок або столиків.
- Зона відпочинку для робочого персоналу. Для цього варто вибрати найдальшу кімнату, далеко від очей клієнтів.
Варто відзначити, що ви можете повністю підлаштовувати планування та дизайнерське оформлення за своїми смаками та уподобаннями. Поставтеся до цього з усією серйозністю та відповідальністю, і ваш салон стане найпопулярнішим та прибутковим.